Akce a novinky

 • Techagro 2018

  Techagro 2018

  26.02.2018

  Pozvánka na TECHAGRO - největší zemědělský veletrh ve střední Evropě. Značka FULLWOOD samozřejmě nebude chybět.

  Srdečně Vás zveme na veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, který se bude konat na brněnském výstavišti od 8. do 12. dubna 2018.

  Najdete nás v pavilonu G2, stánek č. 001

  Těšíme se na Vaši návštěvu !

  Pozvánku s číslem kódu pro slevu na vstupném naleznete na tomto odkaze.

 • Výročí 25 let na českém trhu

  Výročí 25 let na českém trhu

  22.08.2017

  Společnost Fullwood-CS slaví "čtvrtstoletí" na českém trhu. Ano, již 25 let jsme s Vámi... Všem našim zákazníkům, obchodním partnerům a dodavatelům tímto děkujeme za vynikající spolupráci a dlouhodobou přízeň !

  Budeme se těšit na výborné vztahy i v nadcházejících letech !

  Kolektiv firmy Fullwood-CS

 • Nový systém VITALITY pro detekci říje a identifikaci

  Nový systém VITALITY pro detekci říje a identifikaci

  25.04.2017

  Společnost Fullwood uvedla na trh nový pedometrový systém sledování plodnosti, který nabízí velmi přesnou detekci říje a umožňuje farmářům snadno rozpoznávat základní reprodukční diagnózy jako jsou vaječníkové cysty, zmetání a neříjící se krávy.

  Nový systém VITALITY byl vyvinutý inženýry a softwarovými techniky firmy Fullwood. Nabízí dvě úrovně monitorování a identifikace zvířat. Systém Vitality NOW je samostatný systém sledování aktivity a detekce říje, zatímco duální systém Vitality PLUS umožňuje elektronickou identifikaci jednotlivých krav při dojení nebo krmení mimo dojírnu.

                        

  Obě verze nového systému Vitality se připojují k software řízení stáda Fullwood Crystal. Jsou vybaveny 3D akcelerometrem umístěném v robustním hermeticky utěsněném „pedometru“. Každý pedometr se vyznačuje bezdrátovým dosahem až 400 metrů, což umožňuje dálkový sběr dat aktivity od jakéhokoliv zvířete v tomto dosahu.Takto velký dosah činí z nových pedometrů ideální zařízení pro vnitřní systém ustájení, kde dojnice tráví 100 % času v dosahu čtecího modulu. Tyto nové pedometry jsou stejně vhodné i pro pasoucí se stáda díky schopnosti každého pedometru ukládat data až po dobu 48 hodin.  Pedometry jsou také velmi doporučovány pro stájový odchov jalovic.

  Nové pedometry Fullwood se připevňují k noze krávy pomocí speciálně vyvinutého a snadno použitelného řemínku, který se díky jednoduchému zámkovému mechanismu bezpečně umístí na své místo . Hermeticky uzavřené jednotky mají životnost baterie až osm let a automaticky stahují data každé dvě hodiny – software správy a řízení stáda Crystal pak aktualizuje jednotlivé záznamy u každé krávy vždy po 4 hodinách.Data shromažďovaná pedometry zahrnují celkovou aktivitu podle počtu učiněných kroků, počtu klidových období a celkové doby klidu.

  „Fullwood je synonymem pro systémy měření aktivity připevněnými k noze zvířete již více než 30 let,“ vysvětluje John Baines, technický ředitel společnosti.  „Náš výzkum během těchto tří desetiletí ukazuje, že pedometry jsou stále nejpřesnější metodou detekování říje, takže s potěšením nyní nabízíme náš vlastní interně vyvinutý systém.“

  Nové pedometry prošly přísnými více než 12ti měsíčními zkouškami na farmách. Tyto testy ukázaly vynikající výsledky jak na tradičních dojírnách tak i na automatizovaných systémech a to jak z hlediska spolehlivosti sběru dat, tak z hlediska kvality a interpretovatelnosti shromážděných informací.

  „Systém Vitality prokázal svou vynikající přesnost, a to nejen při předvídání říje, ale i z hlediska dálkového rozpoznávání symptomů vaječníkových cyst, zmetání a neříjících se zvířat,“ pokračuje pan Baines.  „A s bezdrátovým dosahem stahování dat až na vzdálenost 400 m nabízí nové systémy efektivní řešení i pro ty nejrozsáhlejší farmářské provozy.“

  Narozdíl od jiných systémů, které mohou sbírat data aktivity pouze dvakrát či třikrát za den (např. když kráva vstoupí do dojírny), Vitality poskytuje čerstvá data každé čtyři hodiny a poskytuje tak majitelům a správcům stád ještě přesnější obrázek o aktuálním stavu plodnosti každé krávy.  „Díky tomuto novému systému, který uvádíme na trh, významně zvyšujeme laťku a přinášíme farmářům šanci dramaticky zlepšit stav plodnosti stáda díky včasnému a přesně cílenému zásahu “, doplňuje pan Baines.

  „Jelikož je stále silnější požadavek mléčných farem být vice efektivní, roste také jejich potřeba mít neustále přístup k přesným a aktuálním informacím týkajících se zdraví a stavu plodnosti jejich stád. Tento nový systém povyšuje monitorování aktivity a detekování říje na vyšší úroveň a umožňuje tak mléčným farmářům být vice informovanější a učinit tak přesnější rozhodnutí v řízení stáda, což šetří jejich čas i peníze.“

  Systémy Vitality NOW a Vitality PLUS se prodávají v sadách obsahujících 10 pedometrů, 10 řemínků, 12 zámkových mechanismů řemínků a nástroj pro řezání řemínků.  Dodávají se také s bezdrátovým čtecím modulem, který může komunikovat až s 250 pedometry. Pro více než 250 krav je systém snadno rozšiřitelný přidáním dalších modulů.  U pastevních systémů nebo u farem, kde jsou krávy ustájeny mimo dosah základního modulu, lze přidat doplňkovou anténu pro zajištění pravidelného sběru dat po celých 24 hodin.

 • Pozvánka na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky

  Pozvánka na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky

  10.04.2017

  Zveme Vás na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně 11. - 14.5. 2017

  Přijeďte nás navštívit na Národní výstavu hospodářských zvířat v Brně. Tato výstava je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Přes 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní je předvedeno v Národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Na 200 českých a zahraničních vystavovatelů zde prezentuje chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje.Výstava se těší velké popularitě odborné i laické veřejnosti.

  Náše stánky naleznete na ploše číslo 68 v pavilonu P a na ploše číslo 8 před pavilonem P, kde budeme grilovat a točit dobré pivečko.

  U Fullwoodu Vás čekají novinky jako např. nový systém identifikace a detekce říje VITALITY a také nová faceliftovaná verze dojicího robota MERLIN M2, které Vám rádi představíme.

  Těšíme se na Vaši návštěvu

   

 • Akce - pedometry AFIACT II

  Akce - pedometry AFIACT II

  17.10.2016

  Využijte časově omezenou akci na nákup Hi-Tech pedometrů AFI ACT II (do 25.11.2016)

  Systém AfiAct II kombinuje extrémně vysokou citlivost záchytu říjí, kterou jiná řešení nemají, zároveň s velmi nízkým výskytem falešných pozitivit.

  • Neustále sbírá a aktualizuje údaje o aktivitě a chování krav
  • Indikuje pokles v aktivitě (kulhavé nebo nemocné krávy)
  • Poskytuje včasnou detekci říje, zmetání a krav s poruchami cyklu
  • Zaznamenává historii průběhu říjí daného jedince po celý jeho reprodukční život
  • Poskytuje indexy plodnosti a míru zabřezávání nejen podle jména býka ale také inseminačního technika

  Pro další informace volejte: +420 774 505 000 (Ing. Roman Staněk)

 • Pozvánka na výstavu českého strakatého skotu

  Pozvánka na výstavu českého strakatého skotu

  13.09.2016

  Přijeďte navštívit náš stánek na XIII. ročníku tradiční výstavy českého strakatého skotu v Radešínské Svratce.

 • Pozvánka na výstavu holštýnského skotu

  Pozvánka na výstavu holštýnského skotu

  05.09.2016

  Přijměte naše pozvání na XI. ročník tradiční výstavy holštýnského skotu v Mrákově.

  Výstava se bude konat ve středu 7. září od 10:00 hod. Rádi se s Vámi potkáme v našem stánku.

 • Pozvánka na Agrokomplex 2016

  Pozvánka na Agrokomplex 2016

  08.08.2016

  Srdečně Vás zveme na náš prezentační stánek na 11. Národní výstavě hospodářskych zvířat v Nitře.

  Výstava se bude konat na nitranském výstavišti od 18. do 21. srpna 2016.
  Najdete nás na volné ploše před pavilonem V, stánek č. 12/13.
  Těšíme se na Vaši návštěvu !

 • Pozvánka na "Den krmné techniky"

  Pozvánka na "Den krmné techniky"

  22.06.2016

  Pokud Vás zajímají nejnovější technologie do živočišné výroby, tak se určitě přijeďte podívat ve středu 29. června od 10:00 na živočišnou farmu do Velkého Boru. Nezapomeňte nás při té příležitosti navštívit a osvěžit se na našem firemním stánku.

 • Pozvánka na Zemědělský den

  Pozvánka na Zemědělský den

  09.05.2016

  Přijměte naše pozvání na Zemědělský den, který se bude konat ve čtvrtek 12.5. v Zemědělské akciové společnosti Mžany na farmě v Sověticích. Rádi Vás přivítáme na našem firemním stánku. Těšit se můžete jak na přehlídku a hodnocení českého strakatého skotu, tak na bohatý doprovodný program.

 • Tržby za ovčí mléko vyšší o 52.600 EUR za rok na farmě na severním Slovensku

  Tržby za ovčí mléko vyšší o 52.600 EUR za rok na farmě na severním Slovensku

  28.04.2016

  Tržby vyšší o 52.600 EUR za ovčí mléko za rok? Je to vůbec možné? Ano! To dokázal pan Brezňan na své ovčí farmě s měřiči mléka AFIFREE a softwarovým systémem řízení stáda AFISHEEP na nové dojírně FULLWOOD.

  O tom jak se díky technologii Fullwood zvýšily tržby panu Brezňanovi na ovčí farmě v Liptovské Anně si můžete přečíst ve článku v květnovém čísle časopisu Slovenský chov "nebo na tomto odkaze".

 • Děkujeme za návštěvu

  Děkujeme za návštěvu

  18.04.2016

  Děkujeme za Vaši účast a návštěvu firemního stánku FULLWOOD na Mezinárodním veletrhu zemědělské techniky Techagro 2016 v Brně.

  Za pět dní prošlo branami výstaviště více než 112 tisíc návštěvníků, čímž se se tento veletrh zařadil mezi největší svého druhu na celém světě. Byli jsme velice potěšeni Vaším zájmem o naše produkty. Velmi rádi jsme Vám představili naše nejmodernější technologie a to především nejnovější generaci automatického dojicího robota MERLIN M2, jehož jste si mohli v expozici prohlédnout. Exponát byl oceněn i odbornou porotou a nominován na velkou cenu GRAND PRIX Techagro 2016.

 • TECHAGRO 2016

  TECHAGRO 2016

  15.03.2016

  Pozvánka na TECHAGRO - největší zemědělský veletrh ve střední Evropě. Přijďte si prohlédnout "M2erlina" v akci.

  Srdečně Vás zveme na veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, který se bude konat na brněnském výstavišti od 3. do 7. dubna 2016.

  Najdete nás v pavilonu G2, stánek č. 001

  p.s.: přijďte nás navštívit a podívat se na špičkového dojicího robota nové generace "M2"

  Těšíme se na Vaši návštěvu !

  Pozvánku s číslem kódu pro slevu na vstupném naleznete na tomto odkaze.

 • Školení uživatelů programu AFIFARM

  Školení uživatelů programu AFIFARM

  08.03.2016

  Přijměte naše pozvání na školení uživatelů manažerského programu AFIFARM, které se bude konat 10.3. v Zámeckém hotelu v Třešti.

  Prezentaci povedou zástupci firmy AFIMILK Simon Redfearn a MVDr. Maria Manolescu. Odborný překlad zajistí technický ředitel společnosti FULLWOOD-CS MVDr. Petr Olejník.

  Prezence účastníků bude probíhat v 8:30 v Zámeckém hotelu v Třešti (GPS 49°17´14.05´´E)

  Na programu školení bude:

  • koncepce manažerského programu AfiFarm
  • uživatelské funkce programu AfiFarm 4.1 (vlastní tvorba uživatelských sestav, vytváření uživatelských sestav, vytváření uživatelských filtrů, management stáda na základě odchylek, využití kódů v řízení stáda, detekce mastitid s využitím odchylek vodivosti, laktózy, somatických buněk a dalších parametrů, účinnost dojení, interpretace mléčné křivky, časová posloupnost přípravy doojení)
  • záměry a cíle aktualizace programu AfiFarm na verzi 5
  • nové uživatelské funkce programu AfiFarm 5 (AfiControl jako nový zdroj online informací, využití aplikace pro mobilní telefon, denní přehled o dojení, detekce říje AfiAct II)
  • diskuze

  Plánovaná přestávka na oběd bude 12:30 až 13:30.

  Předpokládaný čas ukončení školení je v 15:00.

  Účastnický poplatek za školení je stanoven na 990 Kč bez DPH (v ceně je zahrnuto občerstvení, pronájem školicích prostor a techniky).

  Účast prosím potvrďte na tel.: 774 884 095 nebo na email: styblo@fullwood.cz

 • Referenční farma Hole - reportáž v Našem Chovu

  Referenční farma Hole - reportáž v Našem Chovu

  09.02.2016

  Přijměte pozvání na naši referenční "mléčnou farmu" v Holích nedaleko od Prahy.

  Přečtěte si reportáž z farmy pana Poláčka, kde jsme realizovali výstavbu nové podsklepené paralelní dojírny 2x12 typu INDEX 90 a chladicí tank s přímým chlazením o objemu 8 tis.l. Článek vyšel v časopisu Náš chov a naleznete ho na tomto odkaze.

 • 5. chovateľský den holštýnského skotu v PVOD Kočín

  5. chovateľský den holštýnského skotu v PVOD Kočín

  15.09.2015

  Přijměte naše pozvání na 5. chovateľský den holštýnského skotu v PVOD Kočín.

  Slovenská Holsteinská Asociácia, PVOD Kočín a FULLWOOD-CS jako jeden ze sponzorů akce Vás srdečně zvou na 5. chovateľský deň holštýnského skotu. Akce se uskuteční ve čtvrtek 17.9. od 9:30 do 15:00 v  PVOD Kočín na farmě Šterusy.

 • Pozvánka na Agrokomplex

  Pozvánka na Agrokomplex

  10.08.2015

  Srdečně Vás zveme na náš prezentační stánek na 10. Národní výstavě hospodářskych zvířat v Nitře.

  Výstava se bude konat na nitranském výstavišti od 20. do 23. srpna 2015.
  Najdete nás na volné ploše před pavilonem V, stánek č. 12/13.
  Těšíme se na Vaši návštěvu !
   

 • Poděkování za návštěvu

  Poděkování za návštěvu

  02.07.2015

  Děkujeme za Vaši účast a návštěvu našeho firemního stánku na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně.

  Na brněnském výstavišti bylo k vidění na pět tisíc hospodářských zvířat a tato unikátní přehlídka za čtyři dny přilákala rekordních více než padesát tisíc návštěvníků. Po čtyři dny se pavilon P brněnského výstaviště stal nejluxusnější stájí v Evropě a možná i na světě a my jsme společně s Vámi byli rádi u toho.

 • Stallboy

  Stallboy

  29.05.2015

  Technologie automatického přihrnování je inovativní řešení, které krávám zajistí po celý den přísun čerstvého objemného krmiva. Neustálý přístup k čerstvému krmivu významně navyšuje produktivitu zvířat !!!

  Souhrn hlavních výhod

  • Minimální pracovní nároky, minimální spotřeba energie
  • Minimální údržba, maximální výkon
  • Pravé high-tech řešení, které vytváří více flexibility na farmě
  • Zlepšený pohyb krav, nižší pracnost a vyšší pohoda zvířat
  • Inteligentní, flexibilní a kontinuální přihrnování krmiva
  • Neustálá dostupnost krmiva 24 hodin denně / 7 dní v týdnu zlepšuje welfare zvířat
  • Zlepšená efektivita krmiv
  • Vyšší aktivita dojnic – až o 12% častěji navštěvují robota
  • Vyšší produkce mléka zejména u dojnic na nižším stupni hierarchie
  • Vyšší příjem krmiv, vyšší denní dojivost o cca 1 litr mléka na dojnici
  • Bezpracné a přitom častější pravidelné přihrnování
 • NVHZZT 2015 Brno

  NVHZZT 2015 Brno

  29.05.2015

  Pozvánka na Národní výstavu hospodářských zvířat a techniky v Brně

  Srdečně Vás zveme na náš prezentační stánek na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky, která se bude konat na brněnském výstavišti od 25. do 28. června 2015.

  Najdete nás v pavilonu P, stánek č. 043.

  Těšíme se na Vaši návštěvu !

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace