Společnost FULLWOOD

člen konsorcia VERDER GROUP

    

Skupina FULLWOOD GROUP je součástí investiční skupiny PINDUSTRY ve vlastnictví konsorcia VERDER GROUP. Konsorcium zaměstnává 1600 lidí ve více než 50ti společnostech podporovaných celosvětovou mezinárodní sítí distributorů.

FULLWOOD GROUP společně se svojí sesterskou společností PACKO INOX tvoří skupinu FULLWOOD PACKO GROUP. S komplexním sortimentem technologií pro zpracování mléka patří mezi nejvýznamnější světové producenty s instalacemi ve více než 80ti zemích. Portfolio vyráběných produktů je rozděleno na sortiment technologických celků pro mlékárénský průmysl a prvovýrobu mléka a na technologie pro ostatní průmyslová odvětví.

Oblast mlékárenských technologií je členěna na divize:

  • robotické a automatické systémy dojení
  • dojicí systémy
  • hygienické nerezové komponenty
  • chlazení a zpracování mléka
  • automatické systémy pro řízení stáda

Dalši průmyslové divize jsou následující:

  • průmyslové chlazení
  • průmyslová čerpadla
  • vybavení pro farmaceutický a biotechnický průmysl
  • vybavení pro potravinářský průmysl
  • nerezové povrchové úpravy

OKÉNKO DO HISTORIE

Společnost FULLWOOD byla založena v roce 1785 bratry Matthewem a Edwardem Fullwoodovými. Edward Fullwood se roku 1785 vydal na cestu z Anglie na Jamajku, zatímco jeho bratr Matthew zakládá obchodní společnost nesoucí název Fullwood & Bland Limited. Mezi zbožím, které bratři z Jamajky dováželi byla i semena rostliny annatto. Extrakty semen těchto lusků se používaly a stále používají jako přirozené potravinářské barvivo tzv. „orleánská oranž“. Barvivo slouží k barvení kůže, uzených ryb, sýrů a dalších potravin. Díky této komoditě získala firma první kontakty s farmáři. Posléze začala farmářům dodávat i syřidla potřebná k výrobě sýrů. První sídlo firmy se nacházelo v Clerkenwell v Londýně a později se firma přestěhovala do městečka Ellesmere v hrabství Shropshire – do centra anglické oblasti mléčných farem.

Ve třicátých letech 20. století byl do sortimentu firmy zahrnut nejnovější vynález – dojicí stroj.

Dojicí zařízení FULLWOOD od této doby stále představují celosvětově uznávané moderní technologie vyznačující se vysokou kvalitou a dlouhodobou životností.

V roce 1990 byla v Anglii nainstalována dojicí technologie FULLWOOD na farmu Prince Consort ve Windsor Great Parku patřící královské rodině a byl jí udělen "erb královského dodatele". Později byly na královské farmě instalovány i další technologie z produkce konsorcia FULLWOOD PACKO GROUP.

 

 

 

V roce 1994 se Fullwood & Bland stala podílníkem firmy PACKO a došlo k založení jednotné marketingové skupiny FULLWOOD PACKO GROUP.

Společnost PACKO má svoji základnu v belgickém městečku Zedelgem. Její počátky sahají do roku 1918, kdy si rodina Packo zřídila ve městě kovárnu, jejíž služeb využívali farmáři z širokého okolí. V roce 1960 začala firma Packo s výrobou chladicích tanků na mléko a v roce 1970 rozšířila svůj program o výrobu zpracovatelských technologií pro potravinářství. Pro dojicí zařízení Fullwood vyrábí firma PACKO nerezové komponenty.

PACKO je světově uznávaná značka vysoce kvalitních chladicích technologií a zařízení pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Firma Fullwood FUSION Electronics byla založena v Holandsku v roce 1990. Její aktivity zahrnují vývoj elektronických součástí a software pro automatizaci řízení stáda, měření mléka a pro robotické dojení.

Jednotliví členové FULLWOOD PACKO GROUP pokračují v dlouholeté tradici zakládajících členů a nabízí moderním zemědělcům komplexní škálu výrobků a služeb.

více informací zde

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace