CrystaLab

Laboratoř M²erlin pro moderní dojení

Analyzátor CrystaLab nabízí producentům mléka a manažerům stád online analýzu kvality mléka každé jednotlivé krávy při každém dojení v reálném čase. Jednotka využívá optickou metodu volného průtoku, která poskytuje přesné údaje o mléčném tuku, bílkovinách a laktóze a také zjišťuje přítomnost krve.

Tyto informace lze pak zobrazit pomocí softwaru Crystal společnosti Fullwood CS pro řízení stáda. To vám umožňuje přijímat informovaná rozhodnutí o řízení stáda, aby byla zajištěna nebo zlepšena jakost mléka každého jednotlivého zvířete. Analýza hladin tuku a bílkovin (a poměru tuku k bílkovině) může posloužit k poskytnutí včasného varování metabolických poruch, které ovlivňují schopnost krávy zabřeznout a udržet produkci mléka. CrystaLab vám dává kontrolu, sleduje zdraví vašeho stáda a maximalizuje váš výkon.

Kvalita znamená vše

Přínos pro farmáře

Přesné měření jednotlivých složek mléka během každého dojení bez přidání jakéhokoli činidla. Díky tomu budete neustále informováni o hladinách tuků, bílkovin a laktózy při každém dojení. Zároveň budete upozorněni na přítomnost krve. Tyto analýzy umožňují včasnou detekci problémů, jako je bachorová acidóza a ketóza, což umožňuje rychlé jednání a omezení ztrát mléka.
CrystaLab v každém kroku dojicího procesu zaručuje vysokou kvalitu mléka a snadné monitorování krav.

  • Monitorování zdraví zvířat během každého dojení na základě poměru tuků a bílkovin
  • Monitorování způsobu krmení během dne na základě průměrných hodnot skupiny nebo stáda
  • Stanovení ziskovosti zvířete na základě dojivosti
  • Spolehlivá separace kontaminovaného mléka vás chrání před pokutami

Hlavní funkce/přednosti

Všechny funkce, které potřebujete k monitorování dojení. Funkce analyzátoru CrystaLab vám poskytují kontrolu a zlepšují pracovní postupy, zdraví zvířat a kvalitu mléka.

  • Přesná analýza trendů mléčných složek
  • Řízení a kontrola krmení
  • Zdravější zvířata (včasné odhalení SARA, mastitidy, ketózy) a lepší genetika stáda
  • Nulová údržba a in-line čištění
  • Nevyžadují žádná činidla, proto likvidace není nákladná; čistá technologie.

Jste připraveni dohlédnout na dojení?

Je to prosté, ale chytré. S aplikací CrystaLab máte veškeré informace potřebné pro lepší dojení na dosah ruky. Máte-li zájem o další informace, kontaktujte nás. Ať již chcete zodpovědět stručný dotaz nebo si důkladně popovídat, jsme tu, abychom vám pomohli.

My nejen mluvíme, ale i nasloucháme

Chcete vědět do nejmenších podrobností o všem, co se na vaší farmě děje? Nebo vás zajímají pouze důležité informace? Každá farma má unikátní způsob práce a různé ambice. Všechna naše řešení jsou navržena tak, aby vyhovovala oběma typům farmářů i všem mezi nimi. Když říkáme, že naše řešení fungují na každé farmě, myslíme to vážně.